Městys Knínice

Kontaktní informace

Městys Knínice
Knínice 107
679 34 Knínice

516 465 423, 774 654 232
um@mestyskninice.cz
DS qaeb8ny

Úřední hodiny

Po: 7.00 - 17.00 hodin
Út: 7.00 - 17.00 hodin

Polední přestávka 12.00 - 12.30 hodin.

 

Pověřenec GDPR

Nikola Hlubinková, tel. 731 929 800


Více kontaktů...

Aktuálně ...

Dnes je: 7.8.2020
Aktuální teplota: 19.2°C
Vlhkost: 72.2%
Detailní statistika počasí

Pálení čarodějnic

26.5.2015   Městys Knínice   Dění v Obci  


Poslední dubnový den se lidé schází u filipojakubských ohňů. Letos jsme se k této tradici v Knínicích přidali a zorganizovali pro děti a dospělé 1. Knínické pálení čarodějnic. Slétli jsme se ve velkém počtu v 17:00 hod. u hasičské zbrojnice, odkud jsme šli za doprovodu muzikantů společným průvodem obcí na fotbalové hřiště, kde se akce konala.

 

Na hřišti byly pro malé a velké čaroděje nachystané hry a odměny. Nejvíce se dětem líbila velká překážková dráha, kde si malí čarodějové a čarodějky mohli vyzkoušet svoji zručnost v letu na koštěti. Za zdár né  zdolání této dráhy děti obdržely na svoje košťátka řádné řidičské oprávnění. A protože máme v Knínicích samé šikovné děti, bylo rozdáno přes sto řidičáků. Svoji zručnost si děti mohly vyzkoušet také ve slalomu s pavoukem na lžíci nebo po hmatu poznat předměty v kouzelné krabici. Rodiče ocenili velký prostor areálu hřiště, kde se děti mohly bezpečně bavit. Na závěr porota čarodějnic vybrala a odměnila nejhezčí čaroděje a čarodějky. Na památku této akce dostaly všechny přítomné děti čarodějnické medaile, které nám na akci vyrobily děti z MŠ Knínice s pomocí paní učitelky Katky, za což jim děkujeme.

Po odpoledních čarodějnických hrách byl čas najít schovanou čarodějnici a usadit ji na velkou vatru. Děti ji po důkladném hledání našly a tak jsme mohli společně zapálit oheň na znamení odchodu zimy a přivítání příchodu jara.

Chtěla bych poděkovat muzikantům ze skupiny PRAK, kteří vnesli k ohni příjemnou atmosféru, pořadatelům SDH Knínice a TJ Sokol Malá Haná Knínice, jenž se na akci podíleli a nejvíce všem rodičům a dětem za krásné kostýmy, které si připravili. Společně se budeme těšit, že v započaté tradici budeme v Knínicích pokračovat.             

Za pořadatele Světlana Klofáčová

Administrace webu