Městys Knínice

Kontaktní informace

Městys Knínice
Knínice 107
679 34 Knínice

516 465 423, 774 654 232
um@mestyskninice.cz
DS qaeb8ny

Úřední hodiny

Po: 7.00 - 17.00 hodin
Út: 7.00 - 17.00 hodin

Polední přestávka 12.00 - 12.30 hodin.

 

Pověřenec GDPR

Nikola Hlubinková, tel. 731 929 800


Více kontaktů...

Aktuálně ...

Dnes je: 18.9.2020
Aktuální teplota: 20.9°C
Vlhkost: 34.9%
Detailní statistika počasí

Mikulášská nadílka 2014

6.12.2014   Městys Knínice   Dění v Obci  


Mikulášská nadílka, společenská událost pro nejmenší i dospělé, má v Knínicích dlouhodobou tradici. Mám radost, že se daří nadále tuto společenskou událost udržovat a že se stále těší veliké podpoře z řad místních i přespolních občanů. Když jsem osobně na akci mluvil s Mikulášem a hlavním Belzebubem, velice si oba pochvalovali velké množství dětí a lidí, které je letos opět přišlo přivítat. Především Mikuláš si naše děti oblíbil a říkal, že jsou velmi hodné, šikovné a nadané. Zato čerti si posteskli, že knínické děti čím dál víc přestávají zlobit a že čertovské řemeslo postupně upadá, protože už není v Knínicích koho odnášet do pekla. To se pak odráží na jejích ročních pekelných prémiích, které rok od roku klesají. Prý se začnou spíše zaměřovat na zlobivé rodiče, jejichž počet podle pekelných statistik každoročně vrůstá o 1,5%. Ale i tak se k nám Mikuláš a jeho družina rádi vrací a přízeň nám přislíbili i pro příští rok. A jak akce vlastně probíhala?

Večer mikulášského nadělování vyšel letos na sobotu 6. prosince, přesně na den, kdy Mikuláš oslavil svůj svátek. Nadělování proběhlo již tradičně na náměstí před restaurací Pod Lípou. Program večera byl zahájen rozsvícením vánočního stromu. Následně děti z MŠ zarecitovaly Mikuláši k jeho svátku básničky a také zazpívaly několik koled s vánoční tématikou. Poté se tradičním ohňostrojem s hudbou svolávali čerti. První čerti se ihned po ohňostroji vynořili ze zadýmeného pekla pod restaurací, ostatní čerti plivající oheň zase doprovázeli Mikuláše s anděly po silnici od Boskovic a hlídali, aby Mikuláše a jeho družinu náhodou nesrazilo auto. Kdo by pak naděloval, že? Letos k nám zavítalo 13 čertů, což je myslím zatím rekord od počátku konání této akce. Mikuláš za podpory čertů dovezl veliký koš plný sladkých balíčků, kterých se rozdalo 65. Obdarované děti mu ovšem musely na oplátku zarecitovat nějakou vánoční básničku. Nově nás večerem provázela Simona Martínková, která celou událost skvěle moderovala.

Počasí se i přes mírné mrholení vydařilo, nikdo mám neumrzl, takže se dá hovořit o vydařené akci. Jak jsem již zmínil, účast z řad spoluobčanů, našich dětí i přespolních byla hojná, což nás velice těší. Přispělo to k příjemné předvánoční náladě. Pro osvěžení či zahřátí bylo možné zakoupit občerstvení v podobě svařeného vína, grogu, čaje či medoviny.

Poděkování patři všem pořadatelům za dobře připravenou akci a samozřejmě všem, kteří se přišli na letošní Mikulášskou nadílku podívat. Zejména je nutné poděkovat Mikuláši, andělům a všem čertům. V neposlední řadě poděkování náleží také ÚM za finanční podporu na nákup pyrotechniky, zaměstnancům Jednoty za přípravu bohatých balíčků pro děti, slečně Simoně Martínkové za skvělé moderování celé akce a dalším lidem, kteří se aktivně podíleli ve svém volném čase na přípravě této akce. Fotky z nadělování můžete shlédnout zde.

SDH Knínice všem velice děkuje za podporu a zachování přízně v roce 2014. Přejeme Vám překrásné prožití vánočních svátků, mnoho štěstí, zdraví, radosti a pohody v roce 2015.

Za SDH Martin Straka

Administrace webu