Vlhkost: 63.6%
Detailní statistika počasí

Knínická hasičská noc 2014

27.6.2014   Městys Knínice   Dění v Obci

Dne 21.6.2014 se uskutečnila další hasičská soutěž s názvem „Knínická hasičská noc 2014“, kterou pořádají zdejší dobrovolní hasiči ve spolupráci s Městysem Knínice u Boskovic a sdružením Knínice 1078. Soutěž proběhla již po osmé a znovu na místním fotbalovém hřišti. Letos se soutěže zúčastnilo celkem 18 družstev mužů a 4 družstva žen.

Zavítali k nám: Vážany, Velké Opatovice, Březina, Petrovice, Uhřice, Bezděčí u Trnávky, Vranová Lhota, Ráječko, Šubířov, Kochov, Boskovice, Velká Roudka, Žďárná, Velenov, Borotín, Bačov a další.

Večer byl v 18 hodin zahájen soutěží v netradičních disciplínách s názvem „Keňa Kap 2014“, který zahrnoval soutěžní disciplíny „štafeta s překážkami“,  „pivní štafeta“ a „válení pivního sudu“. Do Keňa Kapu se přihlásilo jedno družstvo žen a 10 družstev mužů. Knínice se umístily na pěkném 4. místě.

V 22 hodin odstartovala hlavní část soutěže Knínické hasičské noci. Trať byla pro všechna družstva stejná. Požární vedení bylo realizováno pomocí dvou hadic typu „B“, rozdělovačem a dvěma hadicemi typu „C“. Délka tratě činila 80 m. Soutěž měla svižné tempo. Jen dokončilo jedno družstvo svůj útok, už se na základně připravovalo družstvo další. Hasiči z Knínic byli ve formě a předvedli velice vydařený útok s časem 0:22,76, který je zařadil na celkové 8. místo. Výsledky z požárních útoků:

Kategorie ženy: 1. Velké Opatovice 0:21,01; 2. Vranová Lhota-Dračice 0:24,87; 3. Uhřice 0:27,92; 4. Borotín (N)

Kategorie muži: 1. Vážany A 0:17,30; 2. Velké Opatovice 0:18,33; 3. Březina 0:18,88; 4. SK Petrovice 0:19,10; 5. Uhřice 0:20,38; 6. Bezděčí u Trnávky 0:20,84; 7. Vranová Lhota 0:21,51; 8. Knínice 0:22,76; 9. Ráječko RETRO 0:32,96; 10. Šubířov 0:27,52; 11. Kochov 0:35,01; 12. Mazurie2 0:47:47; 13. Velká Roudka 0:50,36; 14. Vážany B 0:52,23; 15. Žďárná 1:00,70; 16. Velenov 1:02,89; 17. Bačov 1:18,70; další družstva dostala (N).

Noční soutěž opět měla doprovázet videa a fotky z hasičského života promítané na projekční plátno společně s promítáním průběžných výsledků soutěže. To nám ovšem znemožnilo hned úvodní soutěžní družstvo žen, které nezvládlo svůj požární útok a zalilo náš data-projektor i počítač vodou tak, že už nebylo možné jej oživit. Všem, kteří očekávali projekci, se tak velice omlouváme. Součástí doprovodného programu byla dobrá muzika a bohaté občerstvení z udírny a grilu. Počasí docela vyšlo, noc byla relativně teplá.

Sbor dobrovolných hasičů Knínice děkuje všem hasičským sborům za hojnou účast, skvělou spolupráci při požárních útocích a všem našim spoluobčanům i návštěvníkům za přízeň během večera. Velké díky patří také všem, co se jakkoliv podíleli na přípravě a realizaci  této soutěže a dodali příslušné vybavení či materiál. Fotografie naleznete ve Fotogalerii. Video naleznete zde.