Městys Knínice

Kontaktní informace

Městys Knínice
Knínice 107
679 34 Knínice

516 465 423, 774 654 232
um@mestyskninice.cz
DS qaeb8ny

Úřední hodiny

Po: 7.00 - 17.00 hodin
Út: 7.00 - 17.00 hodin

Polední přestávka 12.00 - 12.30 hodin.

 

Pověřenec GDPR

Nikola Hlubinková, tel. 731 929 800


Více kontaktů...

Aktuálně ...

Dnes je: 7.7.2020
Aktuální teplota: 14.3°C
Vlhkost: 66.8%
Detailní statistika počasí

Mikulášská nadílka 2013

7.12.2013   Městys Knínice   Dění v Obci  


Mikuláši, andílku, děkuji za nadílku, a ty čerte rohatý, jen si zůstaň za vraty. Celý rok jsme hodné byly ve školce jsme nezlobily. Hračky si hned uklízíme po večerníčku ihned spíme...

Dne 7. prosince k nám do městyse opět po roce zavítal Mikuláš doprovázený dvěma anděly a 11ti čerty, aby se ujistil a přesvědčil, že zde jsou jen samé hodné a šikovné děti a minimum těch zlobivých. Mikuláš za podpory čertů dovezl dva veliké koše plné sladkých balíčků. Těch letos Mikuláš rozdal celkem 98. Obdarované děti mu ovšem musely zarecitovat mikulášskou nebo vánoční říkanku. Nejčastěji se objevoval slogan:

Mik, mik, Mikuláš, přišel s čertem na koláč. Čerte, čerte chlupatý, nechej pytel za vraty. Mikuláš ztratil plášť, Mikuláška sukni, hledali, nenašli, byli oba smutní.

Nadělování proběhlo již tradičně na náměstí před restaurací Pod Lipou. Program večera byl zahájen rozsvícením vánočního stromu. Poté následovalo tradiční vystoupení dětí z MŠ, které recitovaly básničky s vánoční tématikou a za doprovodu kláves či kytary zazpívaly písničky. Mikuláš byl přivolán prostřednictvím ohňostroje, který již nějakou dobu neodmyslitelně patří k této společenské události. Ohňostroj se letos vydařil snad nejlépe za posledních 10 let, přesně seděl s doprovodnou hudbou a závěr byl opravdu mohutný. Nechybělo ani otevírání pekla a zářivý příchod Mikuláše s anděly a čerty. Čerti plivali oheň všude kolem sebe. I když byla docela veliká zima, účast z řad spoluobčanů, našich dětí i přespolních byla hojná. Atmosféra byla příjemná a ryze předvánoční. Pro zahřátí bylo možné zakoupit občerstvení v podobě svařeného vína, grogu, čaje či medoviny.

Poděkování patři všem pořadatelům za dobře připravenou akci a také všem, kteří se přišli na letošní Mikulášskou nadílku podívat. Zejména je nutné poděkovat Mikuláši, andělům a všem čertům, kterých bylo letos nejvíce za poslední roky. V neposlední řadě poděkování náleží také všem sponzorům, zaměstnancům Jednoty za přípravu bohatých balíčků pro děti, paní Anně Filipové za moderování celé akce a dalším lidem, kteří se aktivně podíleli ve svém volném čase na přípravě této akce, nebo dodali nezbytný materiál pro její realizaci.

Fotky z akce můžete vidět zde. Video ohňostroje s hudbou je ke shlédnutí zde. Pro lepší kvalitu videa přepněte přehrávač do režimu HD 720p. 

SDH Knínice všem velice děkuje za podporu a zachování přízně v roce 2013. Přejeme Vám krásné prožití Vánočních svátků, mnoho štěstí, radosti a pohody v roce 2014.

SDH Knínice

Administrace webu