Městys Knínice

Kontaktní informace

Městys Knínice
Knínice 107
679 34 Knínice

516 465 423, 774 654 232
um@mestyskninice.cz
DS qaeb8ny

Úřední hodiny

Po: 7.00 - 17.00 hodin
Út: 7.00 - 17.00 hodin

Polední přestávka 12.00 - 12.30 hodin.

 

Pověřenec GDPR

Nikola Hlubinková, tel. 731 929 800


Více kontaktů...

Aktuálně ...

Dnes je: 15.8.2020
Aktuální teplota: 22.9°C
Vlhkost: 66.9%
Detailní statistika počasí

TJ Malá Haná Knínice – plány na nejbližší roky

2.2.2010   Městys Knínice   Fotbalové informace  


Nejdůležitějším momentem pro knínický fotbal pro tuto sezonu bylo udržení mužstva mužů z důvodu odchodu několika fotbalistů na hostování. Bylo zapotřebí alespoň částečné doplnění mužstva pro zachování reálného fungování v soutěži. Jsem velice rád, že se to povedlo. Odstoupení ze soutěže by našemu oddílu neprospěla. Nemyslím si, že bychom se v budoucnu měli strachovat o podobnou situaci. Velký potencionál představují družstva žáků a přípravek, které si vedou v soutěžích velmi dobře. Trend s nástupem nových žáčků do fotbalu pokračuje od roku 2002, přispívá tomu bezesporu i místní základní škola, která sdružuje chlapce z nejbližšího okolí, a informace, že se v Knínicích hraje fotbal od předškolního věku se dostává i k rodičům. Škoda jen, že se v místní základní škole nevěnují v hodinách tělesné výchovy více této aktivitě. Protože do fotbalového oddílu dochází značně vysoké procento žáků. Přitom zázemím v podobě hřiště škola disponuje.

Důležitým momentem pro zachování kontinuity směrem k mužstvu mužů bude založení mužstva dorostu, který plánujeme od podzimu letošního roku, v dnešní době nemají dorostenci jinou možnost, než odejít hostovat do sousedních oddílů.

Významným cílem našeho oddílu je snaha o rekonstrukci fotbalového hřiště. Bohužel se jedná o finančně náročnou investici, kterou náš oddíl nemá šanci zrealizovat z vlastních (dá se říci udržovacích) zdrojů. Z dotačního programu, za který se postavila obec v minulém roce, nezbylo nic než projektová dokumentace. Bohužel požadavek na dotace přišel pozdě a ekonomicko-hospodářská situace v dnešní době nedává možnost reálnému získání investic z dotací. Jediným možným řešením je dohoda s obcí o alespoň částečné rekonstrukci, kterou vidíme ve vytvoření nového a kvalitního trávníku, případně rekonstrukci sociální části objektu kabin. O těchto úpravách jednáme s vedením obce a věříme, že s ním najdeme společnou cestu, která přinese využití areálu i pro jejich aktivity.

Jsem přesvědčen, že pokud se podaří zrealizovat nové hřiště, výraznou měrou přispěje nejen ke kvalitě fotbalu, ale také ke zkvalitnění společensko-aktivního života naší obce.

Jaroslav Zemánek ml., předseda oddílu

Administrace webu