Vlhkost: 84.5%
Detailní statistika počasí

Knínická hasičská noc 2017

25.7.2017   Marta Korčáková   Aktuality

V sobotu 24. června 2017 proběhla na místním fotbalovém hřišti v Knínicích jubilejní desátá „Knínická hasičská noc 2017“. Hasičské soutěže se zúčastnilo celkem 15 družstev: Knínice, Vážany, Šebetov, Sudice, Cetkovice, Boskovice Mazurie, Úsobrno, Velké Opatovice, Ráječko, Bezděčí u Trnávky, Vranová Lhota, Kochov, Velká Roudka, Ostrov u Macochy.

Soutěž byla zahájena o půl osmé večer tradičním „Keňa Kapem 2017“ - soutěž v netradičních disciplínách. Je už dlouhodobou tradicí, že se běží štafeta s překážkami, pak následuje štafeta pivní a nakonec slalom s pivním sudem. Do Keňa Kapu se přihlásilo 11 smíšených družstev. Keňa Kap nově moderoval Vlastimil Kolaja a šlo mu to skvěle.

Ve 22 hodin odstartovala hlavní část soutěže „Knínická hasičská noc 2017“ - noční požární útoky s projekcí a hudbou. Na útoky se přihlásilo 15 družstev mužů a jedno družstvo žen, které chtělo soutěžit v kategorii muži a ukázat tak chlapům, jak se dělá bleskový a bezchybný útok. Trať pro požární útok byla pro všechna družstva stejná. Požární vedení bylo realizováno pomocí dvou hadic typu „B“, rozdělovačem a čtyřmi hadicemi typu „C“. Délka tratě činila 75 m. Hadice se musely rozhazovat a vedení se spojovalo až na dráze, což za úplné tmy vedlo k řadě problémům a několika nedokončeným útokům. Nejčastější problémy se spojením hadic vznikaly v místě rozdělovače, což byla zábavná podívaná pro publikum, které se nejednou osvěžilo studenou vodou. Požární útoky skončily hodinu po půlnoci slavnostním vyhlášením výsledků. Dopadlo to takto: 1. Bezděčí u Trnávky, 2. Velká Roudka, 3. Vážany, 4. Velké Opatovice, 5. Ráječko. Muži z Knínic obsadili místo deváté. Všechna družstva, která zdárně dokončila útok, obdržela diplom a lahev archivní pálenky. Prvních 5 míst bylo navíc odměněno pohárem a vítězové si domů odvezli „Putovní pohár“ o váze 35 kg, který ze dřeva vyřezal Tomáš Trmač. Noční soutěží provázel Martin Straka.

Sbor dobrovolných hasičů Knínice děkuje všem hasičským sborům za účast, rozhodčím a pomocnému personálu za pomoc při soutěži, našim občanům a návštěvníkům za přízeň. Doufáme, že se Vám soutěž líbila a že Vás uvidíme opět za rok. Poděkování patří všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě a realizaci této soutěže a poskytli nezbytné vybavení či materiál.